Az idén nagyon sok apró ringlónk termett. Mivel lekvár sosincs elég, nekiálltam, hogy a ringlóból is főzzek...
A ringló nem magvaváló, ezért elég babrás a kimagozása. Tisztán lett 4 . 20 kg. Nagyon nagy a létartalma, ezért mindenképpen kellett zselésítőt használnom, pedig szívesen mellőzöm.
Róza nem kell kimagozni előre, mert az egy őrület, én úgy csinálom, hogy a megmosott ringlókat a befőző lábasomba teszem és egy deci vizet aláöntve felforralom, állandóan kevergetve addig főzöm amíg leválik a magjától, ez jól látható lesz és pár perc az egész, ezek után leszűröm és a szűrőben fennmaradt részt merőkanál hátuljával átpaszírozom, a szűrőben ott marad a mag és héj, ami kidobható. Az átszűrt részt vissza a lábasba, mehet hozzá ízlés szerint a cukor vagy édesítő, meg a 3 tasak zselésítő, vagy 2:1 vagy 3:1 jól elkavarom, felforralom, 3 percig zubogva főzöm majd tiszta üvegekbe merem, lezárom, fejtetőre állítva 10 percig tartom, majd vissza, hagyom kihűlni, és mehet a kamrapolcra. Fincsi lekvárod lesz belőle, nekem még soha nem romlott meg egy sem, pedig minden évben teszem el, mert 2 fánk is van ilyen. Sokkal gyorsabb így és kevésbé fáradtságos:-))))
5 megjegyzés:
Óhhh... ez nagyon jól néz ki!
Ez nem az a cseresznyeszilva? A képről úgy látom igen, nálunk másfajta szilvát neveznek ringlónak.
De így is úgy is finom lehet:)
Kati, lehet, hogy az, mi neveztük el ringlónak, mert egyszer csak úgy "lett" a kertben... A neve alapján inkább hasonlít a cseresznyéhez:))
Róza nem kell kimagozni előre, mert az egy őrület, én úgy csinálom, hogy a megmosott ringlókat a befőző lábasomba teszem és egy deci vizet aláöntve felforralom, állandóan kevergetve addig főzöm amíg leválik a magjától, ez jól látható lesz és pár perc az egész, ezek után leszűröm és a szűrőben fennmaradt részt merőkanál hátuljával átpaszírozom, a szűrőben ott marad a mag és héj, ami kidobható. Az átszűrt részt vissza a lábasba, mehet hozzá ízlés szerint a cukor vagy édesítő, meg a 3 tasak zselésítő, vagy 2:1 vagy 3:1 jól elkavarom, felforralom, 3 percig zubogva főzöm majd tiszta üvegekbe merem, lezárom, fejtetőre állítva 10 percig tartom, majd vissza, hagyom kihűlni, és mehet a kamrapolcra. Fincsi lekvárod lesz belőle, nekem még soha nem romlott meg egy sem, pedig minden évben teszem el, mert 2 fánk is van ilyen.
Sokkal gyorsabb így és kevésbé fáradtságos:-))))
Köszönöm Anikó!:) A jó ötleteknek mindig örülök!:)
Megjegyzés küldése